Fundacja św. Grzegorza Wielkiego

Mówią, że młodzież jest nadzieją Kościoła. Nasza odpowiedź brzmi: challenge accepted. Postanowiliśmy służyć Kościołowi w sposób szczególny: powołując do życia Fundację św. Grzegorza Wielkiego. Chcemy, by dzieło, które rozpoczęliśmy, służyło jak najlepiej naszej Matce Kościołowi świętemu.

Mamy mnóstwo pomysłów i marzeń, ale przede wszystkim chcemy, bo to, co przedsiębierzemy przyczyniło się ad maiorem Dei gloriam.

Co mianowicie? Chcemy przede wszystkim dbać o Tradycję Kościoła: o liturgię, o śpiew, o sztukę sakralną (również tę użytkową jak paramenta i szaty liturgiczne). Chcemy wierzyć mądrze i pięknie i zapraszać Was do pogłębiania wiary, organizując rekolekcje, warsztaty czy konferencje, wydając dzieła na temat duchowości, liturgii, katolickiej nauki społecznej. Chcemy dzielić się pięknem zapewniając Wam estetyczne kartki świąteczne, kalendarze i różnego rodzaju przydatne drobiazgi. Chcemy też przyczyniać się do ewangelizacji, wykorzystując naszą wiedzę o współczesnych środkach przekazu, webmasteringu czy projektowaniu graficznym. Chcemy wreszcie wracać do dobrych tradycji edukacyjnych, myśląc już dziś o tych jeszcze młodszych i starać się wychować nowe pokolenie katolików świadomych daru, jakim jest wiara. A jeśli ktoś by się zastanawiał, skąd u nas ta koncentracja na liturgii, to przypominamy, co pisali Ojcowie Soboru:

Liturgia jest szczytem, do którego zmierza działalność Kościoła, i jednocześnie jest źródłem, z którego wypływa cała jego moc.

Otóż to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *