Gorzkie Żale i pieśni wielkopostne prowadzone przez Adama Struga

Gorzkie Żale są nabożeństwem wyjątkowym. W żadnym innym kraju pobożność nie wytworzyła i nie zachowała tak pięknej pasyjnej tradycji. W trzech częściach wyśpiewujemy rozważanie męki Pana Jezusa i Jego Matki.  Odkryjmy na nowo to często już niedoceniane piękno i 8-9 marca wyśpiewamy wspólnie Gorzkie Żale w Krakowie!

Stacja7.pl oraz projekt „Tradycyjne śpiewanie” Fundacji św. Grzegorza Wielkiego mają przyjemność zaprosić na warsztaty śpiewacze prowadzone przez Adama Struga, śpiewaka, którego sercu niezwykle bliska jest popularyzacja polskich tradycyjnych pieśni sakralnych.

W sobotę 8 marca uczestnicy warsztatów zapoznają się z tajnikami tradycyjnego śpiewu, różnymi wersjami melodycznymi nabożeństwa oraz wybranych pieśni wielkopostnych, by kolejnego dnia wyśpiewać trzy części Gorzkich Żali w kapitularzu klasztoru oo. Dominikanów w Krakowie. Efekt warsztatowej pracy będziemy mogli zobaczyć także na Stacji7.pl już w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu.

Wszystkich, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji oraz wziąć udział w warsztatach, prosimy o dokonanie zgłoszenia na adres warsztaty@stacja7.pl.

Zapraszamy także do śledzenia wydarzenia na Facebooku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *