Fundacja na Patronite!

To już niemal 5 lat, odkąd pojawiła się w naszym życiu.
Nie mieliśmy pojęcia, jak to będzie, czy się uda, czy nie zawalimy sprawy. Mieliśmy różne plany. Część z nich zrealizowaliśmy, części jeszcze nie, a z niektórych zrezygnowaliśmy. Tak to zwykle bywa. W międzyczasie pojawiły się inne plany i projekty. Nie spodziewaliśmy się, że będziemy w tym miejscu, w którym jesteśmy teraz, kiedy wychodziliśmy z kancelarii notarialnej z aktem fundacyjnym.  Jesteśmy wdzięczni mnóstwu osób, które nam w tym pomogły, ale nie będziemy umieszczać tu listy imion i nazwisk. Niech każdy, kto kiedykolwiek wspomógł nas dobrym słowem, modlitwą, pracą czy pieniędzmi wie, że jesteśmy wdzięczni. Każdemu. Bez wyjątku. Pozwoliliście, by jedna z najciekawszych przygód naszego życia trwała. 

Wiele rzeczy już zrobiliśmy, bądź robimy na bieżąco, wiele jest jeszcze do zrobienia i głęboko wierzymy, że to nie tylko marzenia. Otóż chcemy, by Fundacja św. Grzegorza Wielkiego się rozwijała, chcemy dzielić się z Wami naszymi pasjami: liturgią, literaturą, dobrym designem… W końcu jak dotąd robimy to dobrze, a będziemy robić jeszcze lepiej, bo przecież cały czas się uczymy i doskonalimy.

Chcemy dla Was projektować. Skoncentrować się z jednej strony na liturgii: dostarczać Wam pomocy do celebrowania i słuchania Mszy św., zaś z drugiej skorzystać z tego zanurzenia w liturgię i przelać je w rzeczy codziennego użytku: kartki świąteczne i okolicznościowe, gadżety i drobiazgi, pomagające na co dzień przypominać, że liturgia jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego.

Chcemy rozwinąć wydawnictwo. Kolejne książki abp. Sheena czekają, Completorium wreszcie się składa. Ale to nie wszystko. Chcemy też postarać się o tłumaczenie dzieł Dietricha von Hildebranda, które dotąd nie zostały wydane po polsku oraz wydać ponownie kilka zapomnianych, a wartościowych książek, między innymi z zakresu dogmatyki. Nieśmiało myślimy również o wydaniu dzieł beletrystycznych.

Chcemy też pomagać jak do tej pory, składając broszurki z tekstami Mszy św., kiedy ich potrzeba, wspierając w przygotowaniu celebracji, wspomagając organizację pielgrzymki grupy Biało-Czarno-Czerwonej, organizując próby scholi, kurs ministrantury czy łaciny.

Robimy dużo.

Chcemy robić jeszcze więcej.

Nie uda się to bez Waszego wsparcia!

Zachęcamy do wspierania nas w serwisie patronie.pl.

Ale oczywiście można też wpłacać darowizny bezpośrednio na nasze konto:

 57 1750 1048 0000 0000 2086 4826

tytułem: Dar na cele statutowe

adres do przelewu to:

ul. Józefińska 33/12A
30-529 Kraków

lub za pomocą PayPala


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *